Justyna Dermont - Owsińska

 

Porozumienie bez Przemocy --- Nonviolent Communication

 

NVC

Omnie słów kilka

Witaj,

jestem ogromnie wdzięczna za Porozumienie bez Przemocy w moim życiu. Dla mnie to droga i sposób do radości i harmonii we własnym wnętrzu, rodzinie i otoczeniu. 

Jestem mamą dwóch dziewczynek - najlepszych nauczycielek empatii, osiągania konsensusu i współpracy. 

Razem z kilkoma wspaniałymi rodzinami założyłam i prowadzę Wolną Szkołę w Zielonej Górze. Jestem również prezesem i założycielką Fundacji MindfulNVC (dawniej Boczne Drogi)  propagującej życie i wychowanie bez przemocy.

Wspieram rodziców w towarzyszeniu dzieciom w rozwoju bez przymusu, w poszukiwaniu własnej drogi do świadomego rodzicielstwa.  

Stworzyłam i prowadzę program Moc Empatii - wielomiesięczny cykl warsztatów przybliżających Porozumienie bez Przemocy w lubuskich przedszkolach i rodzinach. Prowadzę warsztaty, inspirujące spotkania, wykłady dla rodziców zainteresowanych wychowaniem bez nagród i kar, w bliskości.

Jestem certyfikowanym trenerem Porozumienia bez Przemocy, mediatorem, coachem w nurcie ICF z certyfikatem VCC.

Ukończyłam roczne studium mediacji metodą Porozumienia bez Przemocy oraz podyplomowe studia Train the Trainer na Collegium Civitas w Warszawie.

W swojej pracy inspiruję się filozofią Non Violent Communication Marshalla B. Rosenberga, uważnością pracą Sary Peyton, podejściem IFS - Internal Family Systems, badaniami dr. Daniela Siegla, pracą Alfiego Kohna i Petera Greya. 

"Ludziom trudno jest usłyszeć nasz ból, kiedy czują się winni."

​© 2016 Justyna Dermont-Owsińska

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now